W miniony weekend 15-17.12.2017 w Lubinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Młodzików w badmintonie.

Andrzej Niczyporuk 3 na Mistrzostwach Polski Młodzików

Zawodnik klubu badmintona AZS Uniwersytet Warszawski Andrzej Niczyporuk zajął 3 miejsce w grze pojedynczej i miejsce 5/8 w grze mieszanej w parze z Elizą Kwiatkowską.

W ćwierćfinale mixta zabrakło troszeczkę szczęścia, gdzie Jędrek z Elizą przegrali w 3 secie 22-24, a w singlu w trzecim secie przy stanie 19:18 dla Jędrka 3 niewymuszone błędy szybko zakończyły 3 set. Pozostaje pewien niedosyt, biorąc pod uwagę fakt, że był to jedyny mecz singlowy Andrzeja w tym sezonie, który przegrał z kolegą ze swojego rocznika i to że ze wszystkimi zawodnikami z podium Mistrzostw Polski w trakcie tego sezonu Andrzej tylko wygrywał. Tak bywa w sporcie, gratulacje dla wszystkich medalistów, a tymczasem my wracamy do jeszcze cięższej pracy :)

W IMP Młodzików wzięli też udział Jakub Mikołajczyk i Joanna Kulawiak, którzy mimo rozegrania kilku dobrych spotkań, niestety wracają do Warszawy bez medalu.