Naszym ukochanym sportem jest BADMINTON. Stąd też nazwa naszej akademii badmintona - Badmintomania! Jesteśmy trenerami z pasji i miłości do tego sportu. Naszym celem i misją jest stworzenie aktywnej sportowo i pozytywnej społeczności - Badmintomania! TEAM. Chcielibyśmy przekazywać tę pasję i wzbudzać w ludziach, w Tobie ten entuzjazm :)

Gra w badmintona ma wiele zalet. Podajemy na początek 6 powodów dla których warto grać w badmintona.

1. Badminton to sport angażujący całe nasze ciało

W czasie gry wykonuje się skoki, wypady, bieg oraz mocno angażuje się ramiona i plecy. Te różnorodne ruchy dostarczają intensywnego treningu kardio, który pozytywnie wpływa na wydolność sercowo-naczyniową. Podczas godzinnej gry w badmintona można spalić 470-500 kalorii !

2.  Badminton poprawia samopoczucie psychiczne

Uczestniczenie w regularnej aktywności fizycznej pomaga wyzwalać nasze naturalne hormony szczęścia, endorfiny. Może to z kolei pomóc w redukcji depresji, lęku i stresu oraz poprawić nasz ogólny nastrój i sen. Rozmawianie z innymi zawodnikami i granie w singla czy debla sprawia, że badminton to sport towarzyski. Może to być szczególnie korzystne w walce z samotnością czy innymi problemami natury psychicznej. 

3. Zdrowsze serce

Zdrowe serce jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania twojego ciała. Badminton obniża poziom “złego” cholesterolu, który może blokować naczynia krwionośne, i poprawia poziom dobrego cholesterolu. Prowadzi to do zmniejszenia ryzyka nadciśnienia tętniczego i zawału serca.

4. Gra w badmintona pomaga zmniejszyć ryzyko problemów zdrowotnych

Badminton może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu dwa u dorosłych. Gra zmniejsza produkcję cukru w wątrobie, co z kolei obniża poziom cukru we krwi na czczo. Natomiast dla dzieci i młodzieży bieganie za lotką i szybkie poruszanie się po korcie może pomóc w rozwoju masy i gęstości kości. Zmniejsza to prawdopodobieństwo osteoporozy w przyszłości.

5. Gra w badmintona wpływa na wydłużenie długości życia!

Duńskie badanie przeprowadzone na 9,000 ludzi wykazało, że uprawianie sportów rakietowych, takich jak badminton, może przedłużyć twoje życie o około sześć lat. Dla porównania gra w piłkę nożną może przedłużyć długość życia o ponad cztery lata, podczas gdy jazda na rowerze, pływanie i jogging mogą zwiększyć długość życia o ponad trzy lata.

6. Badminton to sport dla Ciebie! 

Tak, tak! Każdy może cieszyć się grą w badmintona, niezależnie od kondycji fizycznej czy zdrowia. Możesz wybrać bardziej lub mniej intensywny trening, zmieniając tempo gry. Jest to dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz zdolności innych graczy.

ZACZNIJ OD TERAZ! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

JAK ZACZĄĆ GRAĆ W BADMINTONA?